نکات آموزشی

راهنمای انتخاب کفش مناسب کمر درد

نکات انتخاب کفش مناسب کمر درد

کمر درد یکی از دردهای رایج در میان افراد سن بالا است. متاسفانه، با توجه به سبک زندگی نادرست بسیاری از مردم، کمر درد فقط برای افرادی که سن بالای 50 سال دارند، نیست. بلکه بسیاری از جوانان نیز با کمر دردهای پیشرونده و دردناک مواجه هستند. کفش مناسب کمر درد به افراد کمک می کند تا بتوانند راحت تر درد کمر خودشان را کنترل کنند. به همین خاطر، در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر در رابطه با راهنمای انتخاب کفش مناسب کمر درد صحبت کنیم.

راهنمای انتخاب کفش مناسب کمر درد

راهنمای انتخاب کفش مناسب کمر درد و نکات کلیدی

سیکل راه رفتن به گونه ای است که همه مفاصل بدن و غضروف ها در حین راه رفتن درگیر می شوند. ستون فقرات یکی از مهم ترین بخش های استخوانی بدن است که در حین راه رفتن، نشستن و حتی خوابیدن فعالیت مشخصی دارد. در صورتی که افراد به سلامت ستون فقرات خودشان توجهی نداشته باشند، ممکن است که کمر درد بسیار تشدید شود.

در هنگام راه رفتن فشار زیادی بر روی کف پا، زانو و حتی ستون فقرات وارد می شود. به همین خاطر، لازم است که از کفش های با کیفیت و مناسب برای کاهش درد کمر استفاده نمود. در ادامه یک سری نکات را در قالب راهنمای انتخاب کفش مناسب کمر درد ذکر می کنیم.

کفش باید قوس کف پای شما را بپوشاند!

اگر به کف پاهای خودتان نگاه کنید، یک قوس مشخص را در کف پاها می بینید. این قوس باید توسط یک کفش با کیفیت پر شود. به همین خاطر، توصیه می کنیم که در هنگام خرید کفش به صورت اینترنتی و یا حضوری به دنبال کفش های استاندارد باشید.

برخی از کفش ها به دلیل اینکه کفی سفتی دارند، نمی توانند قوس کف پا را پر کنند. ولی کفش های اسپرت کارخانه زیتون با داشتن کفی های مشخص و اصولی، می توانند قوس کف پای افراد را بپوشانند. یکی از بهترین کفش های کارخانه زیتون، کفش اسکچرز است که برای افرادی که دارای کمر درد می باشند، بسیار مناسب می باشد.

کفش 2001، کفش 2004 و … جزء کفش های با کیفیتی هستند که برای افراد دارای کمر درد مورد استفاده قرار می گیرند.

انتخاب کفش مناسب کمر درد

دور کفش پاشنه بلند را خط بکشید.

قوس ستون فقرات شما با پوشیدن کفش پاشنه بلند تغییر پیدا می کند. به همین خاطر، معمولا افرادی که کفش های پاشنه بلند می پوشند، احساس درد زیادی در کمر خودشان می کنند. پوشیدن کفش پاشنه بلند به افرادی که دارای کمر درد ناشی از بیرون زدگی ستون فقرات می باشند و یا کمر درد بدون دلیل دارند، اصلا توصیه نمی شود.

البته به این موضوع دقت داشته باشید که کفش باید دارای یک ارتفاع مشخصی باشد. یعنی اینکه کفش های استاندارد باید دارای کفی خاص با ارتفاع مشخص باشند. کفش اسکچرز کارخانه زیتون و برخی از نمونه کفش های دیگر این کارخانه، دارای کفی استاندارد از لحاظ ارتفاع می باشند.

اگر کمر درد دارید، کفش هایی که تخت هستند مناسب شما نیستند.

کفش تخت یکی از بدترین کفش هایی است که می توانید برای افراد دارای کمر درد بخرید. یک کفش استاندارد باید دارای 2 الی 3 سانتی متر پاشنه باشد. کفش هایی که تخت هستند، قوس مناسب و استاندارد ستون فقرات شما را تحت تاثیر قرار می دهند و باعث ایجاد مشکلات زیادی در بدن شما می شوند. به همین خاطر، دور خرید کفش های پاشنه بلند و کفش های تخت را خط بکشید.

استفاده از کفی طبی برای کاهش درد کمر

درد کمر به دلیل اینکه فشار زیادی به ستون فقرات وارد می شود، به وجود می آید. می توان با یک سری از کفی های طبی این فشار را کاهش داد و باعث بهبود کمر درد شد. به همین خاطر، توصیه می شود که در کنار خرید کفش های اسپرت و استاندارد، به دنبال خری کفی های طبی نیز باشید.

در حال حاضر، امکان خرید انواع کفی های طبی با قیمت های مختلف وجود دارد. یکی از مزیت های این کفی ها این هستند که بر اساس قالب پاهای شما تهیه می شوند و قابل خریداری با استانداردهای روز دنیا می باشند. این کفی ها می توانند در هر کفشی استفاده شوند.

نکات انتخاب کفش مناسب کمر درد

 

کفش اسپرت استاندارد و با کیفیت؛ بهترین گزینه برای افراد دارای کمر درد

افرادی که دارای کمر درد می باشند، باید در هنگام انتخاب کفش خودشان دقت بیشتری کنند. زیرا تمامی فشارهایی که از زمین به کف پاها وارد می شوند، از طریق ستون فقرات تحمل خواهند شد. کفش اسپرت استاندارد، می تواند برای درمان کمر دردهای شدید مورد استفاده قرار گیرد و شرایط بهتری را برای افرادی که دارای کمر درد می باشند، ایجاد کند.

کارخانه کفش زیتون با تولید بهترین کفش های ایرانی، توانسته است محصولاتی را برای کاهش درد کمر افراد تولید کند. کفش های مختلفی وجود دارند که در این کارخانه به فروش می رسند و می توانند قوس کف پا را بپوشانند. نرمی کفی کفش نیز بسیار حائز اهمیت است که در کفش های زیتون این موضوع بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

برای خرید کفش و صندل  مناسب حتما به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید و از جنس و کیفیت کفش و صندل مطمئن شوید. فروشگاه کفش زیتون یکی از معتبرترین مراکز در زمینه فروش کفش و صندل است. شما می‌توانید علاوه‌بر خرید حضوری، از طریق ارتباط با واتساپ سفارش خود را ثبت کرده و به‌صورت آنلاین خرید فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *