نکات آموزشی

راهنمایی های خرید کفش عید و معرفی نکات آن

راهنمایی های خرید کفش عید

معرفی نکات و راهنمایی های خرید کفش عید

راهنمایی های خرید کفش عید به شما کمک خواهد کرد تا مانع از اتلاف سرمایه خود شوید. همه مردم قبل از آغاز سال نو در تکاپوی رسیدن بهار جدید هستند. ایرانی ها علاوه بر خانه تکانی رسم دارند که رخت و لباس جدید بخرند. برخی افراد موقع خرید کفش عید فقط به ظاهر آن توجه می کنند. در اینصورت ممکن است پای آن ها در همان ابتدای سال در اثر راه رفتن با کفش نو تاول بزند. خریدن کفش عید کار راحتی نیست. ما با راهنمایی های خرید کفش عید به شما کمک می کنیم تا خریدی مطمئن را انجام دهید.

راهنمایی های خرید کفش عید

 

معرفی راهنمایی های خرید کفش عید

با ذکر راهنمایی های خرید کفش عید می توانید کفش با کیفیتی را انتخاب کنید. همچنین کفشی را انتخاب کنید که هیچگونه آسیبی به پای شما وارد نکند. از آنجاییکه پا قلب دوم انسان به حساب می آید. بنابراین سلامتی آن بسیار اهمیت دارد.

فریب فروشنده ها را نخورید: یکی از راهنمایی های خرید کفش عید این است که حتما آن را بپوشید و چند قدمی با آن راه بروید. در صورتیکه با کفش احساس راحتی داشتید آن را بخرید. در واقع یک کفش راحت از همان اول راحت است. پس اگر با کفش راحت نبودید گول حرف های فروشنده را نخورید که کفش در درازمدت راحت و نرم می شود. یکی از فروشگاه های معتبر و با سابقه فروشگاه کفش زیتون است. شما می توانید از طریق واتس آپ سفارش خود را در فروشگاه کفش زیتون ثبت کنید.

پاشنه بلند نخرید: از دیگر راهنمایی های خرید کفش عید این است که حداقل پاشنه کفش 2 سانت باشد. برای حفظ تعادل خود می توانید کفش هایی را انتخاب کنید که پاشنه پهن و یکدست دارند.

توجه به کفی کفش: کف کفش باید ضخیم باشد و داخل آن کفی داشته باشد. کفی کفش مانع از ایجاد فشار به پنجه های شما می شود. وجود کفی در کفش های پاشنه بلند بسیار مفید است. در اینصورت هیچگونه فشاری به پای شما وارد نمی شود. اگر کفشی را خریداری کردید که کفه نداشت حتما به سایز آن بعد از انداختن کفی توجه کنید. زیرا گذاشتن کفی جداگانه سبب تنگ شدن کفش می شود.

 

راهنمایی های خرید کفش عید

 

کفش های با بندهای عریض را خریداری کنید: کفش های با بندهای نازک پاهای شما را اذیت می کنند. همچنین این نوع کفش ها باعث پیچ خوردگی پاهای شما می شوند. از طرفی پوشیدن کفش های با بند پهن راحت تر خواهد بود. بندهای پهن پاهای شما را در کفش ثابت نگه می دارند. در واقع پوشیدن کفش های با بندهای عریض سبب حفظ تعادل شما خواهند شد.

 

راهنمایی های خرید کفش عید

 

توجه به ثبات کفش: از دیگر راهنمایی های خرید کفش عید توجه به ثبات کفش است. کفش های با ثبات هیچگونه صدمه ای به ستون فقرات شما وارد نمی کنند. برای بررسی این موضوع باید کفش را بر روی سطح صاف قرار دهید. سپس با انگشت خود ضربه ای آرام به آن وارد کنید. اگر کفش بر روی زمین بیفتد ثباتی نخواهد داشت.

 

راهنمایی های خرید کفش عید

 

به چه نکاتی موقع خرید کفش توجه کنیم تا پاهایمان آسیب نبینند

به راحتی پاشنه، پنجه و انگشتان پا موقع خرید کفش توجه کنید: برای انتخاب کفش حتما باید به راحتی قسمت های مختلف پای خود در کفش توجه کنید. یکی از راهنمایی های خرید کفش عید این است که برای سنجش راحتی به انگشت اشاره خود توجه کنید. اگر بتوانید با کمی فشار انگشت اشاره پای خود را مابین پاشنه خود و پاشنه کفشتان قرار دهید پس کفش راحتی را انتخاب کرده اید. همچنین انگشتان پا باید در قسمت پنجه فضای کمی جهت حرکت جزئی در اختیار داشته باشند.

به مشکلات پایتان توجه کنید: در صورتیکه به یکی از مشکلات پا از قبیل خار پاشنه و یا صافی کف پا مبتلا هستید موقع خرید کفش به آن توجه کنید. برای افراد با کف پای صاف انتخاب کفش های کتانی و یا کفش های طبی بسیار مناسب است. در صورتیکه مشکل خار پاشنه دارید باید از کفش های ژله ای استفاده کنید.

خرید کفش را انتهای روز انجام دهید: از آنجاییکه پاها در بعد از ظهر ورم می کنند پس بهتر است در انتهای روز کفش مورد نظر خود را خریداری کنید. همچنین سعی کنید روزی را برای خرید کفش انتخاب کنید که بازار خلوت تر باشد.

کفش های با پاشنه پهن را خریداری کنید: از دیگر راهنمایی های خرید کفش عید این است که برای کاهش فشار وارده به پاهایتان کفش های با پاشنه پهن را خریداری کنید. در اینصورت پاهای شما هیچ صدمه ای نمی بینند. کفش های با پاشنه پهن برای استفاده روزمره مناسب هستند.

جنس کفش: یکی از نکات مهم موقع خرید کفش عید جنس آن است. کفش هایی را خریداری کنید که از مواد طبیعی ساخته شده باشند. زیرا کفش های پلاستیکی سبب تاول زدن پا می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *