نکات آموزشی

انتخاب کفش مناسب بر اساس قد

انتخاب کفش مناسب بر اساس قد

برای انتخاب کفش مناسب بر اساس قد باید چند معیار اساسی را در خرید کفش در نظر داشته باشید. ویژگی های کفش مناسب را می توان از نقطه نظر های مختلف مورد بررسی قرار داد. زیرا سلامت پاها به طور مستقیم با نوع کفشی که روزانه مورد استفاده قرار می دهیم در ارتباط است. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب کفش مناسب باید به آن توجه شود، اندازه پاشنه کفش است. پاشنه کفش به راحتی می تواند استایل فرد را تغییر داده و باعث بلند تر نشان دادن قد انسان باشد. ویژگی هایی که در این مطلب ارائه می شود به شما کمک خواهد کرد تا از میان مدلهای بسیار متنوع کفش در سایت کفش زیتون بهترین نمونه را برای خود انتخاب نمایید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

 

با وجود این که کفش پاشنه بلند تاثیر بسیار زیادی در جذابیت استایل فردی دارد، اما نکاتی در رابطه با انتخاب کفش مناسب بر اساس قد وجود دارد که توجه به آن ها می تواند در راحتی و زیبایی تیپ افراد تاثیر مثبتی داشته باشد. پوشیدن کفش پاشنه بلند برای بسیاری از افراد سخت و مشکل ساز بوده و بیشتر شبیه به یک کابوس به نظر می رسد، در حالی که برخی از افراد نیز هستند که به راحتی کفش پاشنه بلند را در مراسم های مختلف استفاده می کنند و از پوشیدن آن لذت می برند. شاید شما نیز جزء آن دسته از افراد باشید که تمایل دارید راز این تفاوت را پیدا کنید. با ما همراه باشید تا راز انتخاب کفش مناسب با پاشنه های بلند را با شما در میان بگذاریم.

ویژگی های کفش مناسب بر اساس قد

قبل از خرید هر نوع کفشی ابتدا باید مشخص کنیم که چه نوعی از کفش ها برای پای ما مناسب است. زیرا پای همه افراد دارای یک انحنای طبیعی می باشد که در افراد مختلف میزان این انحنا متفاوت است. اگر دقت کرده باشید بعضی از افراد به طور طبیعی کمی روی پنجه پا راه می روند. در بسیاری از موارد این افراد با کفش های پاشنه دار راحت تر راه می روند. برای این که متوجه میزان انحنا و انعطاف مچ پای خود شوید می توانید از این روش استفاده نمایید. ابتدا روی یک صندلی به صورت راحت بنشینید و یکی از پاهای خود را به صورت افقی بالا بیاورید. اگر ملاحظه کردید که پنجه پای شما کمی به سمت جلو متمایل است نشان می دهد که پوشیدن کفش پاشنه بلند برای شما کار چندان سختی نخواهد بود.

 

برای انتخاب کفش مناسب بر اساس قد اول تعیین کنید که در کدام دسته از افراد قرار می گیرید. اگر شما فرد قد بلندی می باشید، نیازی به استفاده از کفش پاشنه بلند نخواهید داشت و هر نوع کفشی را که پای شما در آن راحت باشد را می توانید انتخاب نمایید. اما اگر اصرار دارید که حتما کفشی پاشنه دار انتخاب کنید توصیه می شود که دقت کنید ارتفاع پاشنه کفش بیشتر از 5 سانتی متر نباشد. نکته دیگر در مورد انتخاب کفش برای افراد قد بلند این است که استایل شما در انتخاب نوع پاشنه کفش نیز تاثیر گذار است. اگر به دنبال کفش مناسب برای افراد لاغر و قد بلند هستید می تواند از کفش هایی با پاشنه پهن و چهار گوش و یا پاشنه های یک سره و پلتفرم استفاده کنید. اما اگر اضافه وزن دارید و دارای اندام درشت تری هستید می توانید از پاشنه های باریک برای ظریف تر نشان دادن اندام خود استفاده نمایید.

 

 

در خرید کفش مناسب بر اساس قد توجه داشته باشید اگر قد شما کوتاه تر از ۱۶۰ سانتی متر باشد، باید بگوییم که در این زمینه خوش شانس بوده اید و می توانید هر نوع پاشنه ای را برای کفش خود انتخاب نمایید. در واقع تمام مدل های پاشنه کفش که در بازار ملاحظه می کنید مانند پاشنه های یک سره و یا پاشنه سوزنی و چهار گوش مناسب شما خواهند بود. این را در نظر داشته باشید که هر چه پاشنه کفش شما بلندتر به نظر آید به همان اندازه اندامتان کشیده تر و ظریف تر نشان داده می شود. اگر شما نیز از افراد درشت اندام می باشید که کمی اضافه وزن دارید توصیه می شود از انتخاب کفش هایی با پاشنه سه سانتی متر و کمتر اجتناب کنید.
شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد دنیا طرفدار تیپ اسپرت بوده و تمایلی به پوشیدن کفش پاشنه دار نداشته باشید. با این وجود دلتان می خواهد که کمی کشیده تر و قد بلند تر به نظر برسید. برای انتخاب کفش اسپرت نیز نکاتی هست که می توانید با رعایت کردن آن کمی قد خود را بلندتر نشان دهید. برخی از کفش های اسپرت دارای کفی بسیار ضخیمی هستند که ارتفاع بیشتری نسبت به دیگر کفش های اسپرت دارند. این مدل کفش ها می توانند قد شما را بلند تر جلوه دهند. اگر دارای اضافه وزن هستید توصیه می شود که از کفش هایی با رنگ تیره ساق کوتاه استفاده کنید تا کشیده تر به نظر برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *