نکات آموزشی

بهترین نکات هنگام خرید صندل

بهترین نکات هنگام خرید صندل

در این مقاله شما را با بهترین نکات هنگام خرید صندل آشنا می کنیم تا بتوانید انتخاب مناسب و درست تری داشته باشید.زمانی که تصمیم به خرید کفش تابستانی و صندل دارید باید به نکاتی توجه داشته باشید که در این جا به آن ها اشاره می کنیم.

زمانی که هوا به سمت گرما می رود و تابستان می آید علاقه به خرید کفش های خنک تابستانه افزایش پیدا می کند. معمولا کفش های تابستانی سبک و راحت هستند و استفاده از آن ها در فصل گرما مناسب است.اما جالب است که بدانید پاهای شما در فصل تابستان نسبت به بقیه ی فصول بیشتر آسیب می بیند و دچار بیماری می شود.

زمانی که شما صندل تابستانی می پوشید پاهای شما در معرض هوای آزاد و نور خورشید ویا ضربه خوردن و بسیاری از موارد دیگر قرار می گیرد آمار ها نشان داده است که در فصل گرما جوانان بین 15 تا 25 سال مراجعات بیشتری به پزشک دارند به جهت درد در ناحیه ی پا که افزایش چشمگیری داشته است.

اما این در حالی است که اصلا جوانان در این سن نباید دچار پا درد بشوند که در بیشتر این موارد که به پزشک مراجعه میکنند دلیل آن پوشیدن صندل و یا پوشیدن کفش تابستانه نامناسب است.

بهترین نکات هنگام خرید صندل

انگشتان پایی که خم می شوند

معمولا در صندلها و کفشهای تابستانی محافظت کمتری از انگشتان پا صورت می گیرد و یا بخش کوچکی از انگشتان پا را می پوشانند بعضی از مدل ها ی کفش تابستانی بسیار بد ساخته شده اند که زمانی که راه می رویم از پا خارج می شود و شما برای اینکه صندل از پای شما خارج نشود مجبور می شوید انگشتان پای خود را جمع کنید.

اما انجام این کار در مدت زمان طولانی باعث می شود که انگشتان و عضلات پا را بیشتر بکشیم  و انجام این کار در طولانی مدت باعث می شود که تاندون هایی که عضلات پا را به یکدیگر متصل می کند درد گرفته و در بافت ها ی حساس پا تورم ایجاد شود.

حتی انگشتان پا در بعضی از کفش های تابستانی به یک شکل غیر معمول به یک سمت خم می شوند که بعد از مدتی عوارض آن را به شکل پینه های کوچ و بزرگ مشاهده می کنیم که بر زیبایی و فرم پا تاثیر می گذارد.

انواع باکتری روی صندل ها

به طور قطع به این نکته توجه کرده اید که در فصل گرما و تابستان پاها بیشتر کثیف می شود و با فصل های دیگر قابل مقایسه نیست دانشگاه ایالات متحده با انجام دادن یک سری از تحقیقات متوجه شدند که صندلها و دمپایی ها مکانی برای تجمع بیش از 18 هزار نوع باکتری های مختلف هستند.

در تابستان تعرق پا بیشتر می شود به همین دلیل پا محل تجمع باکتری ها می شود سعی کنید زمانی که از این مدل کفش استفاده می کنید بلافاصله بعد از اینکه به خانه می آیید پاهای خود را با محلول ضد عفونی بشویید.

نکاتی مفید در زمان خرید صندل

نکاتی را که راهنمای خرید کفش های تابستانی مناسب است را عنوان می کنیم

1-میزان پوشش کفش های تابستانی : اگر می خواهید یک صندل خوب بخرید به پوشیده بودن کف ، جلو ، پاشنه و روی پا دقت کنید تا از پا محافظت بیشتری بکند.

2-بند های محافظ : اگر صندلی که می خرید دارای بند های فراوانی باشد تعادل پای شما در آن حفظ می شود و پا به سمت جلو و عقب حرکت نمی کند البته این بند ها نباید به پا فشار وارد کند و یا موجب تاول زدن و زخم شدن آن بشود.

3-کفی و زیره کفش : باید دقت کنید که کفی و زیره آن نباید سفت باشد چون ممکن است به پا آسیب برساند این قسمت از کفش های تابستانی باید نرم و انعطاف پذیر باشد و به راحتی نباید خم شود.

4- سایز کفش تابستانی : هنگامی که یک کفش تابستانی را انتخاب می کنید به اندازه ی آن ، عرض و قوس و طول پا هم دقت کنید تا احساس سبکی و راحتی داشته باشید.

5-جنس : برای خرید یک کفش تابستانی خوب پیشنهاد ما به شما انتخاب جنس چرم است با توجه به زیبا بودن و گرفتن عرق و بوی پا کفش تابستانه چرم را پیشنهاد می دهیم در ساخت صندلهای چرمی هم از چرم طبیعی و هم از چرم مصنوعی استفاده می کنند.

کلام آخر

در این مقاله سعی داشتیم شما را برای خرید یک کفش تابستانی خوب و مناسب برای فصل گرم سال راهنمایی کنید تا بتوانید سلامت پای خود را تامین کنید و به پاهای خود آسیب نرسانید سعی کنید برای خرید کفش های تابستانه جنس چرم را انتخاب کنید تا محافظت بیشتری از پا را انجام دهد.

جهت نمایش انواع صندل های سایت کفش زیتون به صفحه فروشگاه مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *